ph-6

6 січня 2023 року на 89-му році життя зупинилося серце професора, кандидата технічних наук, дійсного члена Академії інженерних наук України Олега Федоровича Розума.

Олег Федорович народився 16 серпня 1934 р. у м. Києві. Закінчивши інженерно-технологічний факультет Українського поліграфічного інституту (УПІ) ім. Івана Федорова у м. Львові в 1958 р., працював у видавництві «Радянська Україна» на посадах інженера-технолога, начальника цеху, головного технолога, заступника головного інженера філії, завідувача лабораторії ВНДІХімпроекту, головного інженера Київської філії ДІПРОНДІПоліграфа.
З 1975 р. Олег Федорович пов’язує своє професійне життя з фаховою освітою — працює старшим викладачем, доцентом, у 1979–1987 рр. деканом Київського вечірнього факультету УПІ ім. Івана Федорова (згодом Видавничо-поліграфічний факультет (ВПФ), де у 1989–2003 рр. — завідував кафедрою технології поліграфічного виробництва ВПФ НТУУ «КПІ». З 2003 року Олег Федорович — професор кафедри технології поліграфічного виробництва Видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
Олег Федорович входив до складу редакційних колегій багатьох фахових наукових журналів та збірників, зокрема очолював як головний редактор часопис «Друкарство», один із засновників і заступників головного редактора збірника наукових праць «Технологія і техніка друкарства».
Значний внесок Олега Федоровича у наукові доробки, серед яких понад сто наукових та навчально-методичних праць, підручників, авторських свідоцтва на винаходи та керівництво аспірантами, які успішно захистили кандидатські дисертації і поповнили наукову громаду видавничо-поліграфічної справи.
Колектив НН ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського глибоко сумує з приводу непоправної втрати та висловлює щирі співчуття родині. Нехай добрий, світлий спомин про Олега Федоровича назавжди залишиться у серцях рідних, колег, усіх, хто його знав, любив та шанував.