Plenarne 1

17-19 квітня вже 18-й рік поспіль відбулась міжнародна науково-технічна конференція студентів і аспірантів «Друкарство молоде». Програма конференції традиційно насичена цікавими та оригінальними інженерно-технологічними доробками видавничо-поліграфічної галузі. Зокрема, 18 квітня на пленарному засіданні під головуванням д.т.н., професора Величко О. М. були представлені доповіді різних напрямів поліграфічних медіа- та цифрових технологій репродукування друкованих (доповідачка Діана Федорова: Сучасний розвиток технології Soft Touch в Україні) та електронних мультимедійних видань (доповідачка Ольга Гуцол: Аналіз процесів створення 3D-об’єктів для введення їх у електронні навчальні видання), медіаменеджменту (доповідач Максим Сірик: Книговидавнича діяльність Київської міської державної адміністрації), редагування (доповідачка Валерія Касянчук: Комунікативне значення та зміст презентаційних текстів наукового журналу), дизайну та оформленню видань (доповідач Сергій Гулєвич: Спрощений прийом гравіювання офорту на основі класичних методів гравіювання).

19 квітня продовження конференції відбувалось на секційних засіданнях, причому цього року на секції «Комп’ютеризовані технології і системи видавничо-поліграфічних виробництв» під головуванням д.т.н., професора Роїк Т. А. долучились доповіді переможців (Андрій Глова: Вплив структури паперу на величину втрат інформаційної ємності офсетних відбитків (Львів); Наталія Краєвська: Розробка електронного видання з тренажером офсетного друку для фахівців-поліграфістів (Харків); Олеся Самойленко: Вибір систем інструментальної підтримки процесу розробки педагогічного дизайну (Харків) та призерів (Богуслава Перебийніс: Макет довідкового англомовного видання «Kyiv» (Київ); Мар’я Кравченко: Растрування кольороподілених зображень та аналіз параметрів, що впливають на чіткість в поліграфічній репродукції (Харків); Оксана Гордійчук: Дослідження особливостей генерування растрових структур на основі фрактальних кривих (Львів); Юрій Губер: Створення мобільної платформи для інформаційної системи мандрівників автостоперів (Львів); Георгій Кожушко: Механіка контакту друкарської секції флексографічних машин (Київ); Микола Савельєв: Розробка технологічного процесу штучного зносу банкнот (Київ); Анастасія Болейко: Дослідження програмного забезпечення та технологій адаптації інтерфейсів сайтів для людей з обмеженими зоровими можливостями (Харків) першого Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 186 Видавництво та поліграфія.