14 жовтня всі українці святкують День захисника України - справжнє свято українського неперможного духу, волі та прагнення до незалежності, день справжніх чоловіків. Напередодні до нас, у ВПІ, завітали Сергій Молодід, випускник кафедри ТПВ, лейтенант Збройних сил України, екс-командир мінометної батареї "Камінь",  та Дмитро Булатов, екс-міністр молоді та спорту України, один з лідерів Автомайдану, щойно демобілізований, нині - наш магістр-технолог.

Чоловіки розповіли нашим студентам про сучасний стан української армії та прості будні солдат на передових позиціях при прямому вогневому контакті. Про те, як людина живе під загрозою настання бою у будь-який момент, незалежно від часу доби, пори року та погоди; як змінюється проста "цивільна" людина вже після першого артобстрілу.

Багато було сказано про стан справ по всій армії. Про те, як зараз розвивається технологія ведення війни в Україні, як наші співвітчизники допомагають у боротьбі з ворогом не тільки на фронті, але й в тилу - роблячи свій внесок у забезпечення бійців новими дронами, програмним забезпеченням для гармат і т. д.

Потім студенти мали змогу запитати про найважливіші речі.  По-перше, про те, в якому стані перебувають військовослужбовці після повернення з війни, про їхній стан та допомогу держави та сустпільства у їх соціалізації та повернення до мирного життя. Також студентів зацікавило, хто саме воюєї на стороні ворога, які це люди, звідки і чим вони живуть, як на війну в цілому реагують місцеві жителі.

Відтак нам нагадали, що військова служба - це спосіб перевірити себе, взяти контроль над своїми внутрішніми силами, проявити справжні чоловічі якості, боронити свій дім, своїх рідних і не дати війні прийти до дверей вашої домівки.

Насамкінець Анна Боєва, Королева КПІ 2016, від імені всіх наших співробітників та студентів привітала Сергія Молодіда та Дмитра Булатова з Днем захисника України.