25 жовтня 2022 відбулася ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка». Цього року виступили учасники з України та Польщі. Новим для конференції став формат круглого столу «Виклики перед медіа у військовий час: український вимір». Спікерами круглого столу були...

25 жовтня 2022 відбулася ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка». Цього року виступили учасники з України та Польщі (Житомирський державний університет ім. Івана Франка,  Інституту Масової Інформації, Луцький національний технічний університет,  Академія Української Преси, Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Національний технічний університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Інституту світової політики, Інститут мовознавства імені O.O.Потебні НАН України, Uniwersytet Łódzki (Польща)).

Спікерами круглого столу були:

Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту Масової Інформації; Валерій Іванов, президент Академії Української Преси, доктор філологічних наук, професор; Євген Магда, директор Інституту світової політики, політолог, кандидат історичних наук, доцент.

До участі у круглому столі, зокрема до дискусії долучилися представники закладів освіти з Житомира, Луцька, Черкас, де викладають журналістику й інші медійні дисципліни.

Разом з організаторами круглого столу – викладачами кафедри видавничої справи та редагування Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» учасники обговорили важливі етичні дилеми сучасної журналістики.

Круглий стіл був важливим та цікавим, чимало інформації та обміркованих питань згодом можна імплементувати в навчальний процес.

На засіданні конференції з актуальною доповіддю виступила представник кафедри журналістики  та соціальних комунікацій Лодзинського університету (Польща) доктор PhD Мікош Джоанна. Науковцем було озвучено таку тему, як "Problematyka wojny na Ukrainie w prasie polskiej"("Проблематика війни в Україні у польській пресі"), що викликало у присутніх на науковому заході живе обговорення.

Чимало доповідей науковців було присвячено питанням з редакційно-видавничої та рекламної діяльності у видавничій та суміжних галузях, зокрема: Касянчук В. О. «Участь громадських організацій у формуванні норм журналістської етики», Головко О. А. "Проблематика українського книговидання у сфері дизайну», Левчук О. М. «Українська видавнича енциклопедія: потреба укладення на післяколоніальних засадах», Фіялка С. Б. «Проблематика зовнішньої соціальної реклами в умовах воєнного стану» та інші.

Поєднання теорії та практики, жива дискусія, актуальні теми, чудова атмосфера, висока школа наукового спілкування стали ознаками ювілейної Х Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа Романа Іванченка».