Лист Міністерства № 1/9-174 від 24.03.2014 “Щодо переведення студентів”

Зважаючи на численні звернення до Міністерства освіти і науки України студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя стосовно переведення їх на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України, повідомляємо.

Беручи до уваги ситуацію, що склалася, Міністерством освіти і науки України спрощено процедуру переведення таких студентів. Зокрема, інструктивним листом МОН від 20.03.2014 № 1/9-161, який розміщено на офіційному сайті Міністерства, вищим навчальним закладам дозволено здійснювати переведення студентів вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України під час навчального семестру, студентів першого курсу – без погодження з Міністерством освіти і науки України тощо.

Студент, який бажає перевестися до вищого навчального закладу, що знаходиться на території іншого регіону України, має звернутися з письмовою заявою до керівника вищого навчального закладу, до якого він бажає перевестися та представити  свою залікову книжку. За виняткових обставин, що можуть виникати під час переведення, згода керівника вищого навчального закладу, у якому навчається студент, не є обов’язковою.  Після ліквідації студентом академічної різниці, керівник вищого навчального закладу, до якого здійснюється переведення, видає наказ, згідно з яким студент допускається до відвідування занять, а до вищого навчального закладу, у якому студент навчався раніше, направляється запит щодо одержання поштою його особової справи.

Студенти вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, які навчалися за рахунок коштів державного бюджету після переведення до вищих навчальних закладів, що знаходяться на території інших регіонів України, продовжують навчатися за рахунок коштів державного бюджету. У разі відсутності вільних місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на напрямах (спеціальностях), на які здійснюється переведення студентів, Міністерство рекомендує використовувати вакантні місця, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, з інших напрямів (спеціальностей) відповідних курсів навчання. За відсутності таких місць, з метою вирішення питання фінансування додаткового обсягу державного замовлення, рекомендуємо керівникам відповідних вищих навчальних закладів невідкладно звернутися до Міністерства з відповідним запитом.

Міністр                                                               С. М. Квіт

Джерело інформації: сайт Міністерства Освіти і науки України

Причеплений файл: Лист 2014/03/1_9-174