Головна Міжнародний офіс
17 | 08 | 2017
Міжнародне наукове співробітництво ВПІ (2010 рік) PDF Друк
Вівторок, 02 березня 2010, 01:38

В 2010 р. продовжилось співробітництво ВПІ з провідними німецькими виробничими фірмами «Heidelberg Druckmaschinen AG» (м. Хайделберг) та «KBA» (м. Радебойль), а також з фірмами «Adast», «Єло», «Українська поліграфічна група».

Зокрема за участю фірми «Heidelberg Druckmaschinen AG» (Німеччина) проведено модернізацію машинного парку та обладнання кафедри машин та комп'ютерних класів. Згідно з Договором № 2 про надання спонсорської допомоги від 01.062010 р. фірма передала двофарбову офсетну друкарську машину GТО 52-2Р, паперорізальну машину Роlar 78XT, фальцювальну машину Stahfold Ti Proline для навчально-демонстраційного центру «Гейдельберг-КПІ».
Адреса навчально-демонстраційного центру:
вул. Янгеля, 1/37, лабораторія кафедри МАПВ № 26.

Наразі ВПІ має чинні угоди про спільну наукову і навчально-методичну співпрацю з наступними зарубіжними вищими навчальними закладами:
  • Бергський Університет м. Вупперталь (Німеччина),
  • Лейпцігський Технічний Університет (Вища школа техніки, господарства та культури – HTWK) (Німеччина),
  • Московський Державний Університет друку (Російська Федерація),
  • Північно-західний Інститут друку Санкт-Петербургського Державного Університету технології та дизайну (Російська Федерація),
  • Інститутом паковань Університету м. Реймс (Франція),
  • Бейджингський Інститут Графічних Комунікацій (м. Пекін, Китай),
  • Інститут графічних комунікацій (Інститут поліграфії) Варшавського Університету технологій (Варшавська Політехніка) (Польща),
  • Варшавський Університет реклами (Польща).
ВПІ підтримує творчі зв'язки з низкою зарубіжних університетів:
  • Вища Школа медійних і друкарських технологій м. Штуттгарт (Німеччина),
  • Західний Мічиганський Університет (США),
  • Клемсон Університет (США),
  • Білоруський державний університет, «Науково-дослідний інститут фізико-хімічних проблем» (м. Мінськ, Білорусія),
  • Університет Любляни, Факультет природничих наук і технологій (м. Любляна, Словенія),
  • Ташкентський інститут текстильної та легкої промисловості (Узбекистан).

В рамках Програми міждержавного науково-технічного співробітництва Україна – Китай в 2011 р. завершено виконання спільного науково-технічного проекту з Вищою Школою поліграфії та паковань Бейджингського Інституту графічних комунікацій (м. Пекін, Китайська Народна Республіка) «Від минулого до майбутнього друкарства та паковань – нанокомпозити для нанофотоніки, друкарства та пакувань», що присвячений дослідженням історії світового друкарства та новітніх технологій друкарства та паковань. В рамках договору підготовлено 4 друкованих праці за участі студентів і аспірантів з України та Китаю.

У рамках договору з Лейпцігським університетом (HTWK) за стипендіями німецької сторони з 2007 року постійно навчаються студенти ВПІ НТУУ «КПІ» (у навчальному 2009–2010 рр. – 2 студенти, 2010–2011 рр. – 3 студенти ВПІ).

В березні 2010 р. проведено ювілейну Х міжнародну конференцію студентів, аспірантів та молодих викладачів «Друкарство молоде», на якій крім українських учасників виступили студенти і аспіранти Росії, Польщі, Литви. У збірнику тез доповідей опубліковано їхні роботи, включно з роботою китайського аспіранта. Студенти і викладачі ВПІ взяли активну участь в конференції в Інституті папірництва Лодзьської Політехніки (Польща).

Аспіранти та викладачі ВПІ виступили на пленарних засіданнях 42-ї конференції Міжнародного Кола поліграфічних інститутів (МПК) секції «Технологія та менеджмент» (м. Москва, Росія). Конференція проходила в рамках відзначення 80-тої річниці створення Московського державного університету друку в жовтні 2010 р. (виступи-доповіді англійською мовою аспірантів Антона Несхозієвського та Надії Малкуш).
Наступна конференція МПК відбудеться у жовтні 2011 року в Швеції.

У заходах з відзначення 80 річниці Української Академії Друкарства, які проходили у Львові за участі численних зарубіжних гостей, викладачі ВПІ мали зустрічі з професорами з Німеччини, Бельгії, Польщі, Росії. Піднімалися, зокрема, питання організації консорціуму для участі у підготовці запитів проектів за 7 Рамковою Програмою ЄС.

2010 року ВПІ відвідали зарубіжні професори:
Професор Роджес Дельмонтейн з Пенсільванського університету та професор Кеннет Макро з Каліфорнійського державного політехнічного університету прочитали протягом 5 днів цикл лекцій з питань менеджменту і технологій видавничо-поліграфічної сфери.

Професор Абдулмумін Буланов, завідувач кафедри поліграфії Ташкентського інституту текстильної і легкої промисловості, ознайомився з навчальною і виробничою (видавництво «Політехніка») діяльністю ВПІ.

Студенти, аспіранти і викладачі ВПІ (загальною чисельністю 34 особи) здійснили творчі поїздки за кордон за фінансової підтримки міжнародних організацій та приймаючих сторін.

У ВПІ навчаються студенти Азербайджану, Молдови (Росії) (2 особи).

У 2010 році, як і попередніми роками, окремі студенти поліпшували знання англійської мови та вивчали німецьку, французьку, японську мови.

У 2010 році співробітники ВПІ готували і подали до МОН України пропозиції науково-технічних білатеральних проектів зі США (програма ДФФД МОНУ та Національної наукової ради США), Республікою Білорусь та Республікою Словенією. Останні дві пропозиції, крім іншого, мають на меті підготовку до оформлення проекту за 7 Рамковою Програмою ЄС.

Відповідальні за міжнародну діяльність ВПІ

Заступник директора ВПІ