Головна Кафедра видавничої справи та редагування
17 | 08 | 2017
Про кафедру PDF Друк
Понеділок, 01 березня 2010, 23:51

Створена в 1990 році (функціонувала в складі Київського вечірнього факультету Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова з 1959 р., з 1966 р. − як кафедра теорії та практики редагування, з 1975 р.  − як секція кафедри мистецтва книги).

Підрозділ очолювали: канд. філол. наук Д.Я. Шлапак (1959–1964), канд. філол. наук А. І. Рудницький (1965–1966), проф. С. М. Шаховський (1966–1975), канд. мистец., проф. Б. В. Валуєнко (1975–1990), докт. філол. наук, проф. Р. Г. Іванченко (1990–2004).

Завідувач: з 2004 року кафедру очолює канд. філол. наук, проф. Ольга Володимирівна Тріщук.

Адреса: Київ, вул. Янгеля, 1/37 (навчальний корпус НТУУ «КПІ» № 8); тел.: 406-85-45;

Сайт http://vsr.vpi.kpi.ua

Кафедра готує фахівців зі спеціальності 7.030203 «Видавнича справа та редагування» напряму «Журналістика».

Основні напрями науково-технічної діяльності: вивчення природи текстів та особливостей редакційної підготовки різноманітних видань за допомогою сучасних настільних редакційно-видавничих систем.

Кваліфікація випускників: бакалавр напряму «Журналістика» (неповна вища освіта); спеціаліст-редактор (вища освіта).

Профільні дисципліни: «Загальне редагування», «Настільні редакційно-видавничі системи», «Практична стилістика», «Сучасна українська літературна мова», «Редакторський аналіз та підготовка видання», «Основи журналістики», «Засоби масової інформації».

Види діяльності спеціалістів: організація редакційно-видавничого процесу; планово-прогнозувальна, інформаційна та рекламна діяльність; аналітико-синтетична й творча робота.

Основні галузі роботи майбутнього фахівця: інформаційна сфера (видавництва, редакції ЗМІ, редакційно-видавничі відділи підприємств; інформаційні, рекламні агентства тощо).

Випускники працюють на посадах: редактора, старшого редактора, головного редактора, коректора; журналіста; керівника маркетингової служби видавництва, рекламного агентства, редакційно-видавничого відділу науково-дослідної організації, навчального закладу, органів масової та спеціальної комунікації.

При кафедрі функціонують: студентське редакторське бюро; лабораторія настільних видавничих систем; навчальний науково-технічний центр.

Упродовж декількох років кафедра ВС та Р займає провідні позиції по університету з прийому студентів.