17 | 10 | 2019
Історія PDF Друк
Понеділок, 01 березня 2010, 23:50

Кафедра видавничої справи та редагування – одна з найстаріших у Видавничо-поліграфічному інституті НТУУ «КПІ». Зорганізована у 1959 році – під час заснування Київського вечірнього факультету Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова (тепер – Українська академія друкарства у Львові).

Кафедра мала готувати редакторів для видавничих організацій Києва. Для цієї потреби було визначено кількість – 20 осіб, адже в Києві зосереджувалась велика кількість видавничих і поліграфічних підприємств республіки.

Запрошувати молодих спеціалістів з інших міст ставало практично невигідно, кожного необхідно було забезпечити житлом, тому зручніше стало готувати молодь у столиці, де була і поліграфічна, і видавнича база для навчання.

Біля початків кафедри стояли відомі українські письменники й редактори:

• перший декан факультету, письменник, літературознавець і критик професор Д. Я. Шлапак. Працював у фронтовій газеті, згодом організував редакційний колектив і був першим редактором газети «Вечірній Київ», створив підручник з української літератури для вищих закладів освіти;
  • професор О. В. Килимник, літератор і критик, автор численних монографій та літературних портретів українських письменників;
  • професор С. М. Шаховський, автор масового підручника «Українська література» для середньої школи, який перевидавали понад 20 разів;
  • від дня заснування кафедри при Київському політехнічному інституті у 1990 році і до кінця своїх днів її очолював відомий вчений-книгознавець, педагог, публіцист, просвітитель, редактор, доктор філологічних наук, професор Р. Г. Іванченко, який перший в Україні заклав основи теорії та практики редагування. З 1959 року Роман Григорович розпочав свій науковий шлях асистентом кафедри ВС та Р у Львові.

Із 2004 року кафедрою керує кандидат філологічних наук, професор Ольга Володимирівна Тріщук. У грудні 2009 року захистила докторську дисертацію.