Лекція про журналістські стандарти в Німеччині 16.02.2018

16 лютого 2018 р. німецький журналіст, короткотерміновий експерт проекту Association 4U (Програма підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, адаптації законодавства України до ЄС) Інґо Петц провів відкриту лекцію англійською мовою на тему «Журналістські стандарти», під час якої ознайомив студентів з основами журналістської діяльності, зі стандартами якісної, професійної журналістики, що діють зокрема в Німеччині та загалом в Європейському Союзі.

     

Журналіст-практик, застосовуючи сучасні інтерактивні методи навчання (тренінгові, кейсів), навів численні приклади з реальних професійних ситуацій, які вдавалося позитивно вирішувати завдяки високій компетентності та засадам журналістської етики.

Студенти відзначили високу професійність лектора, постійний зв’язок з аудиторією, а доповідач навзаєм був приємно здивований обізнаністю, зацікавленням та високим знанням англійської мови наших студентів, які легко вступали в дискусію, задавали цікаві питання – в результаті дві пари пролетіли непомітно та натхненно, залишивши приємні враження, спогади.

Захід відбувся за активного сприяння Івана Гайвановича – Старшого Фелоу з питань комунікацій Програми підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Безмежно вдячна ВПІ за заходи такого плану, які відкривають очі на банальні речі. Сьогодні я дізналася більше про те, як система журналістики працює в Німеччині. Особливо цікаво було почути власний досвід справжнього фахівця.
Найприємніше – це почути німецьку мову від носія мови, адже дуже сумувала за нею.

                                                                                                              Єва Меєр, СР-71

 

Усім відомо, що Україна нині перебуває на щаблі невпинного розвитку вперед. І я вважаю, що молодому поколінню, як нікому іншому, надзвичайно важливо переймати довід у західноєвропейських країн та у провідних спеціалістів своєї справи. Рада, що КПІ дарує студентам таку можливість!
Сьогоднішня зустріч з німецьким журналістом була надзвичайно цікавою та захопливою. Він розповів про основні засади, на яких побудована якісна європейська журналістика, про ключові моменти розвитку видавничої справи. Також висвітлив різні аспекти роботи журналіста, а ще поділився секретами власного творчого шляху!
Особисто мені, як студентці першого курсу, було цікаво послухати гостя та поспілкуватися з ним. Не жалкую, що навчаюсь саме в КПІ!

                                                                                                    Іванка Мельник, СР-71


Такий досвід надзвичайно цінний та цікавий, адже кожен фахівець з будь-якої галузі повинен знати не лише історію своєї спеціальності, а й тенденції її розвитку у світі. Для мене, як майбутньої журналістки, було надзвичайно пізнавально дізнатися, які вимоги ставлять перед моїми «колегами» в Німеччині, що подобається німецькій аудиторії.

                                                                                                       Анна Штефан, СР-71

 

Іноземець з клунком правди або що таке журналістська реальність.
Коли нашу групу повідомили про лекцію, що організовується, зовсім не розповівши про деталі, я не очікувала нічого грандіозного, та дарма.
2 пари пролетіли настільки швидко, що я навіть не встигала поглядати на циферблат мого годинника. 2 пари з чудовим лектором із Німеччини, що на власному досвіді знає, що таке журналістика, 4 години розповідей та корисних порад,  240 хвилин живого спілкування та обміну досвідом.
Інго Петц знав, що він буде журналістом ще з середньої школи - з часів, коли він почав розуміти,  що його все цікавить значно  більше, аніж його однолітків. Та підростаючи, наші рожеві окуляри  зникають, і настає розуміння того,  що навіть за правду потрібно боротися.
Якщо Ви готові працювати заради інформування соціуму,  писати, розповідати без шаблонів та ярликів, то журналістика - це саме те, що Ви шукали.

                                                                                                     Ольга Сиротюк, СР-71